O nas

Projektowanie rowerów składanych Brompton

80% komponentów z których powstają nasze rowery, zostało zaprojektowanych i wykonanych w fabryce Brompton w Londynie. 50 % pracy całego kreatywnego zespołu, to czas poświęcony projektowaniu, badaniom i rozwojowi naszych produktów. Ulepszenia oraz nowości techniczne dokonywane są nieustannie, bo chcemy być coraz lepsi, innowacyjni, nie tracąc przy tym klasycznego, angielskiego ponadczasowego stylu.

Co ważne, nie korzystamy z gotowych produktów, bo nie chodzi nam o oszczędność kosztów. Nie uznajemy żadnych kompromisów w uzyskaniu najwyższej jakości. Dążymy do tego, aby wdrożyć najlepsze rozwiązania, co jest wielkim wyzwaniem dla naszych inżynierów. Efekty jakie nas satysfakcjonują, czasami wymagają dłuższego opracowania w naszej fabryce, ale chcemy, aby nasze rowery służyły ich właścicielom wiele lat. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były niezawodne i ponadczasowe.

Oprócz produkcji w fabryce Brompton, prowadzimy również badania wszystkich, własnoręcznie wyprodukowanych części. Każdy nawet najmniejszy detal, przechodzi szereg testów. Tylko gotowe produkty testowane są w zewnętrznych, niezależnych firmach. Wiele niepowtarzanych części powstało w naszej londyńskiej fabryce. Dokonaliśmy około 500 rozwiązań inżynierskich, m.in. skonstruowanie narzędzi naciskających, dźwigów do lutowania, wszelkich form, jak również urządzeń montażowych. Wszystkie zaprojektowane i stworzone w fabryce Brompton po to, aby nasz rower w całości był Made in England.

Fabryka rowerów składanych Brompton

Nasze rowery naprawdę są budowane w Londynie

Rowery Brompton są wyjątkowe w swojej konstrukcji jak i sposobie ich wykonania. Istotną kwestią jest również to, gdzie są tworzone. W obecnych czasach, rzadko globalne marki rowerowe, prowadzą produkcję w mieście z którego pochodzą. Projektujemy i budujemy nasze rowery w Zachodnim Londynie. Jest to jedyny sposób, aby zapewnić i utrzymać najwyższą jakość naszych produktów i nie zawieść zaufania naszych Klientów.

Brompton składa się z ponad 1200 części. Większość części jest unikalnych, stworzonych dla naszej marki (wyjątki obejmują łańcuch, kilka śrub, podkładek oraz uchwytów). Większość części musiała być zaprojektowana w naszej siedzibie, w celu spełnienia naszych szczególnych potrzeb. Posiadamy wszystkie niezbędne maszyny do budowy i realizacji naszych unikalnych projektów. W dalszym ciągu udoskonalamy nasze metody produkcji w celu podniesienia wydajności.

Fabryka, gdzie powstają rowery Brompton liczy 22 000 m2. Mieści się w przemysłowej okolicy, pomiędzy liniami kolejowymi i autostradami. Większość pracowników firmy, zarówno osób pracujących przy produkcji, jak i pracowników biura używa roweru Brompton, jako główny środek transportu codziennego. Dzięki temu, że jesteśmy użytkownikami rowerów Brompton sami wiemy co należy zmieniać i ulepszać.

Jesteśmy w stanie zidentyfikować każdy rower, który wysyłamy. Dodatkowo każdy Brompton ma swojego stwórcę, czyli osobę, która go zbudowała i odpowiada za jego jakość. Dzięki takim praktykom, mamy pełną kontrolę nad pracą wykonywaną w fabryce i pełne zaufanie co do jakości produktu.

Inżynieria rowerów Brompton

Wszystkie nasze surowce są badane i kontrolowane w celu zapewnienia ich sprawności i funkcjonalności. Materiały te krążą po fabryce, są szeroko monitorowane i kontrolowane. W końcowej fazie zostają przekształcone w gotowe rowery. Z biegiem lat zakres naszej inżynierii ewoluował. Powodem tych zmian był fakt, iż nikt nie był w stanie wyprodukować dokładnie tego, czego potrzebujemy do zbudowania naszych rowerów. Do wielu naszych prac wykorzystujemy unikalne maszyny, zaprojektowane i zbudowane wyłącznie dla nas. Używamy specjalnie przystosowanych pras hydraulicznych. Posiadamy zaawansowane technologicznie centra obróbcze, np. do tworzenia zawiasów.

Reasumując, każdy Brompton jest budowany w naszej fabryce od początku do końca.

Lutowanie

Brompton jest lutowany zupełnie inną techniką niż powszechna praktyka spawania. Lutowanie jest wysoko wykwalifikowane, przez co intensywna metoda pracy, wprowadza mniej ciepła do metalu niż zwykłe spawanie. Efektem jest silniejsza rama o znacznie mniejszej ilości zakłóceń i wad. Brompton powstaje ze stopów stali o wysokiej wytrzymałości czego efektem jest jego sztywna rama. Rama jest sercem każdego roweru, nasze Bromptony dzięki swoim "sercom" są długowieczne. Większość łączeń w rowerze, lutowanych jest ręcznie. Każda część z której powstaje rower jest przypisana osobie, która ją stworzyła i odpowiada za jej jakość.

Lakierowanie

Gotowe, stalowe ramy są wysyłane do naszych malarzy. Każda rama we wstępnej obróbce jest fosforowana, przed położeniem solidnej warstwy proszku poliestru. Dysponujemy obszerną paletą kolorów, od stylowej zieleni, przez pastelowy róż, po zwariowany, jaskrawo-żółty. Unikalnym lakierem jest typowy transparentny. Dzięki niemu widoczne są wszelkie lutowania oraz części konstrukcyjne, przez co rower zyskuje charakterystyczny, surowy wygląd. Po powrocie z lakierni, każda część jest skrupulatnie kontrolowana, zanim znajdzie się w sekcji, składającej rowery.

Składanie

Poszczególne elementy roweru są malowane i montowane fabrycznie. Następnie przechodzą do sekcji, zajmującej się budowaniem rowerów.

Nie mamy zespołów ludzi pracujących w trybie akordowym. Każdy rower jest budowany ręcznie pod zamówienie. Oznacza to, że ponosimy odpowiedzialność za naszą pracę co zwiększa jakość, a tym samym zadowolenie Klienta.

Kontrola końcowa

Każdy Brompton zanim opuści fabrykę przechodzi kontrolę końcową. Doświadczeni inspektorzy sprawdzają jakość oraz funkcjonalność naszych rowerów. Ponad 100 punktów kontroli, upewnia się, że nic nie zostało przeoczone. Dbając, aby jazda na rowerze była prawidłowa i bezkolizyjna (mówimy tu o kolizji spowodowanej wadą fabryczną), inżynieria i kontrola musi być najlepsza. Gwarantujemy za najwyższą jakość naszego roweru Brompton.


Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt drogą mailową sklep@ivelo.pl lub telefoniczną  22 300 48 01


 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl